GTA San Andreas
İlk Bakışta :Efsanevi Grand Theft Auto serisinin heyecanını San Andreas sokaklarında devam ettiren aksiyon oyunu.
ESRB : 17 Yaş ve Üzeri

GTA San Andreas

Lisans / Fiyat: Ücretsiz 0 TL
Sürüm: 1.0
Eklenme:
Dil: İngilizce
Boyut: 10 MB
İS: Windows XP / Vista / 7 / 8
Kategori: Aksiyon Oyunları
İnceleyen : İsmail Öncü - 148,199 indirme

İki boyutlu olarak 1997 yılında piyasaya çıkan ilk oyunun ardından milyonlarca oyuncu kitlesine ulaşan Grand Theft Auto oyunu, zamanla tüm özelliklerini geliştirerek Rockstar Games bünyesinde, piyasaya bir çok oyunuyla adımını attı. Oyun kısaca GTA olarak anılıyor. 2004 yılında hayata geçen GTA San Andreas ve 2008 yılında hayata geçen GTA 4 de bu oyunun versiyonları arasında yer alıyor. GTA San Andras’ ın gördüğü büyük ilgi karşısında yapımcılar tarafından grafiksel ve işlevsel olarak daha gelişmiş olan GTA 4 e bu versiyonun entegresi sağlanarak büyük beğeni toplandı. Ayrıca böyle bir projeye imza atarak da ilk olmayı başardı.

GTA oyunundan ve bu iki versiyondan da biraz bahsedelim. GTA’ nın dilimizdeki açılımı “motorlu araç hırsızlığı” olarak geçiyor. Oyundaki amacımızda gerçekten bu yönde. Çalışan ve hareket eden her aracı kullanabilme yeteneğine sahipsiniz. Ayrıca bu araçları genelde çaldığınız için azılı bir suç konumunda bulunuyorsunuz. Elbette sadece araç çalmak sizi bir azılı suçlu yapmaz, araç çalmanın yanında bir çok kirli işe de bulaşıyorsunuz.

Bulaştığınız bu kirli işler sonucunda da polis yakanızı bırakmıyor, yaptığınız en ufak bir hatada polisi peşinizde bulabilir, eğer kaçamaz ve yakalanırsanız kendinizi karakolda ya da kaçarken yaşanan bir çatışmada, sağlığınız en alt seviyeye inerse hastanede bulabilirsiniz. Oyunda görev sistemi mevcut ve genelde bu görevler kirli işlere dayalı, oyunun en güzel yanı ise haritaların bazı bölümleri görevlerle açılabilse de görevlere bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Yani şehirde dilediğiniz gibi gezebilir, dilediğiniz aracı çalabilir, dilediğiniz insanla kavgaya girebilirsiniz. GTA San Andreas versiyonu ve sonrasında ise bu boş zamanlarınızda spor salonuna gidip kas yapmak, dövmecide istediğiniz dövmeyi yaptırmak gibi aktivitelerde oyuna eklenerek gerçekçilik sağlanmış durumda.

GTA San Andreas’ da Carl Johnson adı verilen bir karakteri canlandırıyoruz, aksiyonumuzun tümü 3 şehirden oluşan San Andreas eyaletinde geçiyor, bu versiyonda genelde zenci mahalleleri ve çeteler hakim. Oyunda ilerleyip saygınlık kazandıkça büyük bir çete lideri oluyorsunuz. Kullanabileceğiniz fazlaca araç ve silah mevcut durumda. İşte tüm bu özellikler ve karakterimiz, grafiksel ve oynanış olarak oldukça gelişmiş, hikayesi GTA San Andreas’ dan çok farklı olan GTA 4 oyununa aktarılarak ortaya mükemmel bir iş çıkarılmış. Yani GTA San Andreas versiyonunda iyileştirmeler yapmak yerine tüm oyun GTA 4 versiyonuna taşınmış. Ve bu moda “GTA 4 San Andreas modu” adı veriliyor.
Oyun grafikleri oldukça güzel ve oyun genelinde mükemmel bir görsellik hakim durumda. Sesler ise her GTA oyununda olduğu gibi tüm atmosferi başarılı bir şekilde yanısıtıyor.
GTA oyunlarını seviyorsanız mutlaka GTA 4 San Andreas modu oyununu deneyin.

GTA San Andreas ekran görüntüleri

Sistem gereksinimleri

  • İşletim Sistemi : Windows XP / Vista / 7 / 8
  • İşlemci : Intel Pentium 4 1.8GHz - AMD Athlon XP 1800+
  • Ram : 512 Mb
  • Boş Alan : 4.7 Gb
  • Ekran Kartı : nVidia GeForce 6600 - AMD Radeon 9500 Pro
  • Ses Kartı : Direct X
  • DirectX : 9 ve Üzeri

GTA San Andreas tanıtım videosu

“GTA San Andreas” için 22 Yorum

Yorum Yapabilirsiniz

En sevilen oyunlardan bazıları

Jagged Alliance: Back in Action

Aksiyon ve strateji oyunu tutkunları için hazırlanmış mükemmel bir savaş oyunu olan Jagged Alliance oyunu…

America's Army Proving Grounds resim

Steam üzerinden oynayabileceğiniz MMOFPS tarzında America’s Army: Proving Grounds oyunuyla birlikte büyük aksiyonlar yaşayacak, takımınızla…

Call of Duty World at War

Dünyanın en gelişmiş savaş oyun serisi olan Call of Duty nin farklı bir oyununu daha…