Halo: Combat Evolved
İlk Bakışta :Geleceğin savaşlarını konu alan Halo serisinin en çarpıcı FPS oyunlarından bir tanesi.
ESRB : 17 Yaş ve Üzeri

Halo: Combat Evolved

Lisans / Fiyat: Ücretsiz Sürüm 0 TL
Sürüm: 1.0
Eklenme:
Dil: ingilizce
Boyut: 131 Mb
İS: Windows XP, Vista, 7
Kategori: Aksiyon Oyunları
İnceleyen : İsmail Öncü - 1,069 indirme

FPS oyun türünde olan Halo: Combat Evolded, Halo nun birinci oyunun en baştan yapılmış hali. Oyunun yetersizliğinden olacak ki köklü bir değişikliğe gidilerek ortaya oldukça güzel bir iş çıkarılmış sadece hikaye sabit kalmış. Oyuncularına da bu farkı anlayabilmeleri için oyun içerisinde eski grafiklere ve seslere dönme imkanını sunarak oyununa olan güvenini bir kere daha gösteriyor. Görüntü kalitesi ve sesler olarak ortalamanın oldukça üzerinde, mekanlar güzel ve sade bir şekilde tasarlanmış fakat karakter görüntü kalitesi ortalamanın biraz altında diyebilirim, oyundaki atmosfer sizi gerçekçiliğiyle etkileyecek, üzerinize gelen yaratıkların çıkardığı sesler ve savaş sırasında fon müziğinin değişmesiyle birlikte gerilim ve heyecan yaşamamak da elde değil. Ayrıca öldürdüğünüz yaratıklar diğer bazı oyunlardaki gibi zemin üzerinden kısa sürede yok olmuyor bu da gerçekçiliği arttırıyor. Görüntü ve sesten bu kadar bahsetmişken efektlerden bahsetmemek olmaz, efektler oldukça gerçekçi oluşturulmuş, patlamalardaki parçaların etrafa saçılmasından,insanların yaratıkların uçuşmasından tutun, mermilerinizin duvara çarptığında çıkardığı kıvılcımlar gibi ufak ayrıntılara bile yer verilmiş.

Oyunun hikayesi 2552 yıllarında geçiyor. İnsanlar ve Covenant adı verilen yaratıklar arasında geçen savaşı konu alıyor. İnsanlar Covenantlara karşı SPARTAN-II adı verilen askerler üretiyorlar ve bu yaratıklara karşı üstünlük sağlamış durumdayken insanlar saldırıya uğruyor, tüm gezegen yok ediliyor. Bu savaştan sadece bir SPARTAN-II askeri sağ olarak kaçmayı başarıyor ve siz bu askeri yönetiyorsunuz.

Bir fps oyununda bulabileceğiniz bomba, sniper, assault, shotgun gibi tüm silahlara sahipsiniz. Ayrıca yaratıkların silahlarını da alıp kullanabiliyorsunuz. Tabi ki onların silahları biraz daha teknolojik ancak kendi silahlarımızın verdiği zevki de vermiyor. Oyunda araçlarla da etkileşim halindesiniz birçok aracı kullanabiliyor ve bu araçlarla düşmanlarınıza saldırabiliyorsunuz.Ek bir not; Oyunun ilk versiyonu çıktığında konsol oyunu olarak piyasaya çıktı ve bu dönemde konsol oyunlarında araç kullanma kavramı yoktu, Halo bu özelliği ile büyük bir fark yarattı.
Oyunu multiplayer olarak oynayabilmeniz de mümkün ayrıca multiplayer modunda birkaç farklı silah da kullanma avantajını yakalıyorsunuz. Multiplayer modu bir oyunda 15 oyuncuyu destekliyor ve birbirinden farklı bir çok haritada savaşabiliyorsunuz.

İlk versiyonundan 10 yıl sonra baştan sona yeniden yapılan oyun Halo: Combat Evolded oldukça başarılı görünüyor. Döneminin fps oyunlarının da oldukça üzerinde. Birbirinden farklı silahlar kullanacak, Covenantları avlayacak, araçlar kullanacak ve multiplayer oynayarak daha da zevkli bir oyun tecrübesi yaşayacaksınız.

Halo: Combat Evolved ekran görüntüleri

Sistem gereksinimleri

  • İşletim Sistemi : Windows XP, Vista, 7
  • İşlemci : P3 ve AMD serileri
  • Ram : 512 Mb
  • Boş Alan : 250 MB
  • Ekran Kartı : 256 MB veya daha üstü
  • Ses Kartı : Direct X
  • DirectX : 9 ve Üzeri

Yorum Yapabilirsiniz

En sevilen oyunlardan bazıları

Driftmoon

Strateji oyunlarının ilgi ile oynayacağı mükemmel bir RPG oyunu size tanıtmak istiyoruz. Driftmoon oyunu indir…

Call of Duty 4 indir.jpg

“Call Of Duty” denince şüphesiz ki akla, 2. Dünya Savaşı gelmekte. 2003 yılında, Medal Of…

Surgeon Simulator 2013 resim

Günümüzde simülator oyunlarının beğeni kazanmasıyla birlikte bu oyun çeşidine her gün bir yenisi daha ekleniyor…