Luxor 2
İlk Bakışta :Zuma tarzı top patlatma oyunlarını beğenenlerin, bayılacakları tarihi dokulu bir oyun.
ESRB : Herkes

Luxor 2

Lisans / Fiyat: Ücretsiz 0 TL
Sürüm: 1.0
Eklenme:
Dil: İngilizce
Boyut: 446 KB
İS: Windows 95 / 98 / Xp / Vista / 7 / 8
Kategori: Beceri Oyunları
İnceleyen : İsmail Öncü - 2,013 indirme

Bilmece ve zeka oyunlarının vazgeçilmezi Luxor oyunlarının 3. sü ile tanışın. Daha önceki versiyonları Luxor ve Luxor Amun Rising in kazandığı beğeniden sonra MumboJumbo Games, Luxor 2 oyununu hayata geçirdi. Önceki versiyonlarına göre çok daha kaliteli ses ve grafik efektlerine sahip olan Luxor 2 oyuncularının da beğenisini kazanmayı başardı. Diğer versiyonlarından farklı olarak oynanışa bu oyunda birkaç farklı özellik daha eklendi. Bu özelliklerden bahsedecek olursak, rütbe özelliği sayesinde hangi seviyede bulunduğunuzu görebiliyorsunuz, ayrıca dört farklı zorluk seviyesi seçeneklerinden istediğinizi seçebiliyorsunuz ve son olarak da tam onbeş farklı güçlendirici bulunuyor.

Daha önce Luxor oyunlarıyla tanışmamış oyuncular için oyunu biraz açıklayalım. Oyunumuzun arayüzü eski Mısır temasına sahip ve oyunun neredeyse her bölümünde bunu hissedebiliyorsunuz. Amacımız, bir rotayı birbirinin peşi sıra takip eden, rengarenk toplardan aynı renk olanları 3 leyerek patlatmak ve ilerledikleri yönün sonunda bulunan tünele girmelerini engellemek. Topların hepsini patlatmayı başardığınızda bulunduğunuz bölümü başarıyla geçmiş oluyorsunuz. Eğer bir top bile kaçarsa maalesef başarısız oluyorsunuz. Aynı renge sahip topları nasıl yanyana getireceğim diye sorabilirsiniz. Size ait bir top atıcınız bulunuyor, bu atıcının üzerinde hangi renk topun olduğunu görebiliyorsunuz. Sizde bulunan topu ilerleyen aynı renk toplarla buluşturup en az bir üçlü oluşturabildiğinizde patlama gerçekleşiyor ve patlayan toplar yok oluyorlar.

Oyunun ilk seviyelerinde bu iş kolay ama ilerledikçe oldukça zor anlar yaşabiliyorsunuz, hem ilerleyen topları takip etmeli hem de hızlı bir şekilde isabetli bir atış yapmalısınız. Ayrıca yok ettiğiniz toplardan ekstra özellikli toplarda düşebiliyor, toplar düşerken onları yakalamanız gerekiyor, yakalayamadığınız takdirde bu özellikli toplardan yararlanamıyorsunuz. Oyunun ilerleyen bölümlerinde özellikli toplara oldukça ihtiyaç duyabilirsiniz. Yazının başında da belirttiğim gibi diğer oyunlardan farklı olarak bu topların sayısı onbeşe çıkarılmış ve kesinlikle oyun daha eğlenceli bir hal almış. Luxor 2 oynarken oldukça hızlı düşünebilmeli ve hızlı atışlar yapabilmelisiniz, çünkü toplar hiç durmadan ilerliyorlar ve sizin patlama yaratabilmek için isabetli ve doğru bir atış yapmanız gerekiyor.

Oyunun grafikleri ve sesleri eski versiyonlarına göre oldukça gelişmiş. Ayrıca patlamalarda oluşan efektlerde değiştirilerek büyük bir gerçekçilik verilmiş. Patlamalar oluştuğunda adeta bir görsel şenlik yaşanıyor.

Bulmaca oyunlarını seviyorsanız ve hala Luxor 2 yi denemediyseniz, Luxor 2 nin eğlenceli ve düşündürücü dünyasına hemen katılmalısınız.

Luxor 2 ekran görüntüleri

Sistem gereksinimleri

  • İşletim Sistemi : Windows 95 / 98 / Xp / Vista / 7 / 8
  • İşlemci : 1.5 GHz
  • Ram : 512 MB
  • Boş Alan : 7 MB
  • Ekran Kartı : 64 MB
  • Ses Kartı : DirectX 9.0 uyumlu
  • DirectX : 9.0 ve üzeri

Yorum Yapabilirsiniz

En sevilen oyunlardan bazıları

Tenstar Digger

Not : Oyunun kurulumunu yaptığınızda tuşlar atanmamış haldedir. Tenstar Digger Configuration dosyasını çalıştırıp Control bölümünden…

Büyülü Mağara 2

Çocukların zeka gelişimleri için önemli oyunla tasarlayan Alawar firmasının hazırladığı ve yayıncılığını üstlendiği Büyülü Mağara…

Luxor Amun Rising resim

Luxor Amun Rising bilmece ve zeka oyunlarının vazgeçilmezi olan bir oyundur. Gözü yormayan hoş grafikleri…