Volfied
İlk Bakışta :Yılların eskitemediği en popüler dos oyunlarından birisidir Volfied.
ESRB : Herkes

Volfied

Lisans / Fiyat: Ücretsiz 0 TL
Sürüm: 1.0
Eklenme:
Dil: İngilizce
Boyut: 416 KB
İS: Windows 95 / 98 / Xp / Vista / 7 / 8 / 2000
Kategori: Küçük Oyunlar
İnceleyen : İsmail Öncü - 1,262 indirme

Çok değil bundan kısa bir zaman önce bilgisayarlar ve konsolların henüz yükselmeye başlamadığı zamanlarda, atari oyunları hüküm sürüyordu, döneminin vazgeçilmezi olan atari hemen hemen her evde mevcuttu ve insanları başına kitleme konusunda da oldukça başarılıydı. Çocuklar okullarından, büyükler işlerinden aceleyle eve gelir başına otururlardı. Her ne kadar günümüz oyunlarının grafik ve ses olarak fazlasıyla gerisinde olsa da zamanının en iyisi ve en başarılısı olmayı başardı. Sizlerde o günlere dönmek, biraz nostalji yaşamak isterseniz. Taito firmasının 80 lerde üretmiş olduğu Volfied oyununu, bilgisayarınızda oynayarak tekrar eski zamanları yaşayabilirsiniz. Üstelik oldukça da küçük bir boyuta sahip.

Volfied oyununu hatırlatmaya geçmeden önce, oyunun konusu zamanına göre oldukça başarılı. 80 lerde uzayla ilgili bir oyun bulmak o kadar kolay olmasa gerek. Oyunumuz 15 adet farklı bölümden oluşuyor. Amacımız gezegenimize saldıran, uzaydan gelmiş, haşerata benzeyen yaratıkları yok etmek. Peki bunu nasıl yapacağız? Gezegenimiz ekranımızı kaplayacak şekilde yerleştirilmiş bulunuyor ve siz uzay geminizle gezegeninizi sürekli keserek bu yaratıkları dar bir alana hapsetmeye çalışıyorsunuz. Kesme işleminize başladığınızda ise yaratıklara yakalanmamanız gerekiyor. Hatta yaratıklar kesme işlemine başlamasanız bile size ateş edebiliyorlar. Bu nedenle sürekli dikkatli olmanız gerekiyor. Ayrıca bazı özel bölgelerden kesme işlemi yaparsanız S ve L adı verilen bonuslara sahip olabiliyorsunuz. Bu özel bölgeler gezegenimizin orta ve kenar bölümlerinde bulunan duvarlar oluyor. Eğer S bonusunu kazanırsanız uzay geminizin hızı artıyor ve kesme işlemini daha hızlı yaparak yaratıklardan sakınabiliyorsunuz. L bonusunu kazanırsanız geminize ateş edebilme özelliği ekleniyor ve yaratıkları böylece daha kolay yok ediyorsunuz. Volfied’ de bir bölümü geçebilmek için tüm yaratıkları yok etmeniz gerekiyor.

Oyun ekranında skorunuz, ne kadar süredir o bölümde olduğunuz, kaçıncı bölümde olduğunuz, kaç canınız kaldığı ve sıkıştırmanın yüzdelik olarak miktarını görebiliyorsunuz. Volfied oyununun oyuncuların birbiri arasında rekabete yol açan şeyse skorunuz, arkadaşlarınızla sıra ile oynayarak skora göre kazananı belirleyebilirsiniz. Skoru belirleyen etmenler ise ne kadar sürede ve yüzde kaç sıkıştırdığınız. Unutmadan bir yaratığı sıkıştırarak yok edebilmek için o bölümdeki gezegeninin en az %80 nini sıkıştırmış olmanız gerekiyor.
Grafikler klasik bir ataride bulabileceğiniz piksel kalitesinde, sesler ise günümüzde hala kullanılabilen uzay silahı atışlarını yansıtabildiği için başarılı.
Eğer geçmişe bir yolculuk yapıp, uzaylılarla mücadele etmek isterseniz Volfied hala unutulmadığını ve kolay kolay da unutulmayacağını sizlere göstermeye hazır.

Volfied ekran görüntüleri

Sistem gereksinimleri

  • İşletim Sistemi : Windows 95 / 98 / Xp / Vista / 7 / 8 / 2000
  • İşlemci : Intel Pentium 4 2000Mhz veya üstü
  • Ram : 128 MB
  • Boş Alan : 1 MB
  • Ekran Kartı : 32 MB
  • Ses Kartı : DirectX 7 uyumlu
  • DirectX : 7 ve üzeri

Yorum Yapabilirsiniz

En sevilen oyunlardan bazıları

Super Mario XP

Çocuklarınızın severek oynadığı Mario serisinin en güzel bölümlerinden olan Süper Mario xp indirme sayfasını sizler…

World of Warcraft resim

World of Warcraft, MMORPG tarzındaki oyunların kralı olarak hala tahtını koruyan ve milyonlarca oyuncu kitlesine…

Netstorm – Islands at War

Zamanının en iyi stateji oyunuyla tanışın.İnsanların hükmetme,kontrol etme ve zafere ulaşma arzuları strateji oyunlarının temelini…