PES 2012
İlk Bakışta :Konami tarafından üretilen ünlü futbol oyunu Pro Evolution Soccer serisinin 2012 yılı için çıkartılan oyunu.
ESRB : Herkes

PES 2012

Lisans / Fiyat: Ücretsiz Sürüm 0 TL
Sürüm: 2012
Eklenme:
Dil: İngilizce
Boyut: 1.24 Gb
İS: Windows XP / Vista / 7 / 8
Kategori: Spor Oyunları
İnceleyen : İsmail Öncü - 2,755 indirme

Sahaların şampiyonu olmaya hazır mısınız? Dünyaca ünlü oyun Pro Evolution Soccer 2012 ile yeni şampiyon siz olabilirsiniz. Bir futbol takımını yönettiğiniz bu oyunda futbol heyecanı doruklarda yaşanıyor. Pro Evolution Soccer yani oyuncuların dilinde PES, Konami tarafından her sene piyasaya yeni versiyonuyla sürülen bir futbol oyunudur. PES 2012 de 2011-2012 sezonu için hazırlanmış versiyondur. Ve oyun her yıl bir önceki versiyonundan daha iyi bir şekilde oyuncularına sunuluyor. Bu versiyonda PES 2011 e göre fark edilir grafik iyileştirmelerine gidilmiş, büyük beğeni toplayan müziklerine yenileri eklenmiş.

2011-2012 sezonu takımları ve kadroları başarılı bir şekilde işlenmiş. Ayrıca oyun kontrolleri ve fizik motorlarındaki büyük değişim de göz ardı edilebilir cinsten değil. Daha manuel ama daha kullanışlı bir kontrol yapısı geliştirilerek oyuncuda tam kontrol hissi yaratılmış. Son olarak oyunun yapay zekası da mükemmelleştirilmiş ve kontrolünüzde olmayan takım arkadaşlarınızla daha iyi işler çıkarabiliyor, yapay zeka kontrolündeki rakiplerle daha zorlayıcı mücadeleler verebiliyorsunuz.

Oyunda tek bir amacınız var, iyi bir takım oyunu çıkarıp rakip takımı yenmek. Oyuna başlamadan önce oluşturacağınız stratejiler ve oyuncu kadrosuyla birlikte tüm iş sizin yeteneklerinize bakıyor. Temel kontrol yapısı oldukça kolay olmasına rağmen, futbolcu hareketlerinin detaylarına inildiğinde birçok tuş kombinasyonuyla karşılaşıyorsunuz. Bu detaylı hareketler göz ardı edilse de aslında oyunda büyük bir yere sahip.

Kullanacağınız ufak bir kombinasyonla bile rakip oyuncuyu çalımlayarak, duvar pasları yaparak, ya da kaleciye aşırtma gol atarak rakibinizin bir adım önüne geçebilirsiniz. Detaylı hareketlerin bazıları kolay, bazıları ise bol bol pratik yapmayı gerektiriyor. Yeteneklerinizi geliştirdikçe rakiplerinize farkınızı gösterebilir, daha başarılı maçlar çıkarabilirsiniz. Ayrıca PES 2012 versiyonunda öncekilere göre daha detaylı hareketler bulunduğu gibi oyuncu ve takım morali kavramı arttırılmış, şut kaçıran, hatalı pas yapan bir oyuncunun daha da kötü oynamaya başladığına ya da 2 gol yiyen bir takımda anlaşmazlıklar yaşandığına, daha sık top kaptırmaya şahit olabilirsiniz. Bu özellikle birlikte gerçekçi bir hava yakalanmış.

Oyuncu, stad, seyirci ve saha modellemeleri gerçekçi olarak başarılı bir şekilde tasarlanmış. Seslerde ise gerçek bir futbol maçında duyabileceğiniz tüm sesleri duyuyorsunuz. Ve bir de harika müzikler var. Oyunun menüleri arasında dolaşırken çalan müziklerle birlikte harika bir atmosfer oluşturuluyor.

PES serisinin 2012 versiyonu olan bu oyunda arzuladığınız futbol heyecanını yaşayabilir, arkadaşlarınızla veya bilgisayarla kıyasıya mücadeleler verebilirsiniz.

PES 2012 oyunu indirmek isteyenler bu sayfadan indirip oynayabilirler. Oyunun deneme sürümüdür. Deneme sürümünü indirip sonra satın almanız tavsiye edilir. Zira oyunlar oldukça pahalı. PES 2012 içerisinde Türk takımları da yer almaktadır.

PES 2012 Türkçe Spiker

Her yıl belki olur ümidi ile beklenen Türkçe spiker 2012 de yine yok. Her yıl birçok dilde spikerin olup, Türkçe spiker olmaması üzücü olsada sonradan çıkarılan ek paket ve yama ile Türkçe spikerli oyunlar oynayabiliyorsunuz. Henüz 2012 için Türkçe spiker yaması bulunmamakta.

Oyunda son güncelleştirmeler ve transferler yapılmış şekildedir. Ara transfer döneminde yeni güncellemeler olmaktadır. Sistem kendi içerisinde oyuna girdiğinizde bu uyarıyı size yapacak, yeni transferlerin güncelleştirilmesi otomatik sağlanacaktır.

PES 2012 ekran görüntüleri

Sistem gereksinimleri

  • İşletim Sistemi : Windows XP / Vista / 7 / 8
  • İşlemci : Intel Pentium 4 3.40GHz - AMD Athlon 64 3400+
  • Ram : 512 Mb
  • Boş Alan : 8 Gb
  • Ekran Kartı : nVidia GeForce 405 - AMD Radeon HD 3650
  • Ses Kartı : Direct X
  • DirectX : 9 ve Üzeri

Yorum Yapabilirsiniz

En sevilen oyunlardan bazıları

Minecraft resim

Bir yaşam simülasyonu olarak 2009 yılında piyasaya çıkan Minecraft serisi Minecraft 1.7.2 Beta’ dan sonra…

Gorky Zero Beyond of Honor

Ajanlık algısı çoğu zaman, filmlerde gördüğümüz süper aksiyon adamlarının gösterileri sebebiyle; vur, kır, parçala ama…

Icy tower 1.4

Özellikle çocukların heyecanla oynadığı Icy Tower oyunu Free Lunch Design firması tarafından 2009 yılında hazırlanarak paylaşıma sunulan…